Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více


Poradna Klece pro hlodavce

Jak vybrat klec pro hlodavce?

Při výběru klece pro hlodavce je nejdůležitější vědět, jak velké zvířátko máte a co všechno mu chcete v kleci poskytnout. Výběr podle velikosti hlodavce určuje rozestupy drátů v kleci, liší se vybavením a velikostí klece jako takové.

 

1. Chcete rychlé řešní? Zde jsou nejběžnější produkty pro bydlení hlodavců. 

2. Na co je dobré myslet:

 

  • zvíře potřebuje adekvátní prostor pro život s ohledem na svou vlastní velikost

  • do klece potřebujete umístit misku, hračky, případně domeček

  • dráty musí mít rozestup takový, aby zvíře z klece neuteklo nebo se o dráty neporanilo

  • klec musí ladit se zařízením bytu

  • klec se musí velmi snadno čistit

  • je vhodné vybrat klec s jednoduchou manipulací při krmení a napájení

 

 

3. Klece pro králíky:

 

Doma chovaní zakrslí králíci, potřebují klec alespoň o délce 70cm, aby se mohli volně pohybovat. Pokud nemáte v bytě, na předem vybraném místě prostor na tak velkou klec, je nutno si rozmyslet, kam klec přemístíte, protože její zmenšení nepřichází v úvahu. Ideálním prostorem pro zakrslého králíka je klec o délce 100cm, která poskytne dostatečný komfort pro pohyb a zbude Vám dostatek místa na misky, domeček, hračky, napáječku či odpočívadlo. Protože jsou králíci zpravidla divočejší, je velmi vhodné vybírat klec s nejen bočním, ale i vrchním otvíráním, kdy se boky používají pro vkládání krmiva a vody a vrchní otvor potom pro manipulaci s králíkem.

 

 

4. Klece na drobné hlodavce:

 

Klícky na myši, potkany, osmáky a další menší hlodavce, by měly mít délku alespoň 40cm, v ideálním případě 60cm, aby mělo zvířátko dostatek prostoru. U klecí na drobné hlodavce je nutno sledovat rozestup drátů, který by měl být co nejmenší, aby se hlodavec mříží neprotáhl, nebo aby si při pokusu o útěk nezranil tlapky. Menší hlodavci si velmi rádi hrají, proto je dobré počítat nejen s místem pro hračky, ale z důvodu úspory financí i vybírat klece, které jsou již hračkami z výroby vybavené.Při výběru klece pro hlodavce je nejdůležitější vědět, jak velké zvířátko máte a co všechno mu chcete v kleci poskytnout. Výběr podle velikosti hlodavce určuje rozestupy drátů v kleci, liší se vybavením a velikostí klece jako takové.

 

Autor: Dobré krmení.cz 

Porovnat klece pro hlodavce